Finančná gramotnosť

Pod pojmom financie si môžeme predstaviť všetko čo sa v našom živote spája s peniazmi. My sa špecializujeme na osobné a firemné financie. Snažíme sa naučiť našich klientov rozumieť finančnému trhu, tomu ako sa majú správať na tomto trhu v jednotlivých situáciách a v neposlednom rade aj to akú hodnotu majú peniaze. Vzdelanie a vedomosti v oblasti financií sa nazývajú finančná gramotnosť.

Či sa jedná o fyzickú osobu alebo o veľkú či malú spoločnosť, každý počas svojej existencie rieši rôzne finančné otázky. Tým nemyslíme len úver na financovanie bývania prípadne firemných priestorov. S financiami sme sa stretávali od malička, keď sme chceli aby nám rodičia kúpili toto a hento. Vtedy sme si ešte neuvedomovali čo všetko musia naši rodičia robiť pre to aby zvládali platiť naše výmysly.

Postupom času sa naše životné hodnoty menia tým sa mení aj to ako vnímame samotné peniaze. V našej krajine je vzdelanie v oblasti financií zanedbané a ani na školách sa mu nevenuje pozornosť. Aby sa však každý z nás nedostal do finančných problémov, ktoré sú spôsobené niekoľkými nesprávnymi rozhodnutiami, je potrebné sa téme finančnej gramotnosti venovať už od základných škôl.

Nie len deti, ale ani dospelí, ktorí už majú svoje rodiny často nevedia ako s financiami hospodáriť a postupom času sa dostanú do väčších a väčších dlhov. Našou úlohou je vzdelávať vás ako funguje finančný trh aby ste sami vedeli robiť rozhodnutia, ktoré budú mať pre vás len pozitívne následky.

Finančný trh

Pod pojmom finančný trh si môžeme predstaviť miesto kde sa stretáva dopyt a ponuka po finančných službách a produktoch. Na jednej strane je spotrebiteľ, bežný človek, prípade firma, ktorá chce využiť služby, ktoré poskytuje druhá strana, tj. finančné inštitúcie. Napríklad už len pri založení bežného účtu vstupujete na finančný trh kde sa rozhodujete medzi rôznymi bankami na základe odporúčania, poplatkov, dostupnosti, …

Finančný trh predstavuje veľa možností, ktoré sa navyše neustále menia alebo vyvíjajú. Môžeme si predstaviť tisíce rôznych finančných produktov, v ktorých sa dá len ťažko orientovať. Z každej strany na nás útočia rôzne reklamy, ktoré vždy tvrdia, že daný produkt je ten najlepší. Naučíme vás ako rozoznať, ktorý produkt je vhodný práve pre vás.